Temel ve Perde Su Yalıtımı

Temel ve Perde Su Yalıtımı

Temel Tabanında

Grobeton dökümü sonrasında makina perdah yapılır. Hazırlanmış olan grobeton yüzeyi kuru durumda iken SBS (Styrene Butadine Styrene) Polimer ile modifiye edilmiş, 5 mm homojen kalınlığa sahip, içerisinde veya yüzeyinde taşıyıcı keçe ve yapısında dolgu malzemesi (kalsit v.b.) içermeyen, her yöne %1600 esneyebilen, -25°C soğukta esnekliğini koruyan, alt yüzeyi zemine tam yapışmaya olanak sağlayan PE Film kaplı, üst yüzeyi ek yeri yapışma performansını arttırma özelliği olan kumlu, kendi kendini tamir edebilen ve üç boyutlu işlenebilen bitüm esaslı su yalıtım örtüsü tek kat olarak uygulanır. Temel altında serbest serim uygulama yapılacağından şaşırtmalı olarak boyuna 10 cm, enine 15 cm bindirilerek şaloma aleviyle bitümü alevlendirmeden sadece ek yerlerinden yapıştırılmalıdır.

Perde Beton Yüzeyinde

Perde betonu atıldıktan sonra kalıbın sökülmesi ve betonun kuruması ile birlikte gerekli yüzey hazırlıkları yapılır. Öncelikle yüzeydeki yağ, pas, kir, toz v.b. yüzeye tutunamayan gevşek malzemelerden temizlenmelidir. Yüzeyde oluşan segregasyon, soğuk derz gibi yüzey bozuklukları yapısal tamir harcı tekniğine uygun olarak düzeltilmelidir. Tie-rot delikleri 5-10 cm derinliğe kadar yapısal tamir harcı ile doldurulmalıdır. Temel perde bileşim noktasında 3 – 5 cm kalınlığında yapısal tamir harcı ile köşe pahı yapılmalıdır. Yüzey işlemleri tamamlandıktan sonra beton yüzeyine FLEXOBIT PRIMER astar sürülerek yalıtıma hazır hale getirilir. FLEXOBIT PRIMER Astar olarak en az 0,400 kg/m² sarf edilecek şekilde soğuk uygulamalı asfalt (TS 103) sürülür. Astar kuruduktan sonra SBS (Styrene Butadine Styrene) Polimer ile modifiye edilmiş, 5 mm homojen kalınlığa sahip, içerisinde veya yüzeyinde taşıyıcı keçe ve yapısında dolgu malzemesi (kalsit v.b.) içermeyen, her yöne %1600 esneyebilen, -25°C soğukta esnekliğini koruyan, alt yüzeyi zemine tam yapışmaya olanak sağlayan PE Film kaplı, üst yüzeyi ek yeri yapışma performansını arttırma özelliği olan kumlu, kendi kendini tamir edebilen ve üç boyutlu işlenebilen bitüm esaslı su yalıtım örtüsü tek kat olarak uygulanır. Perde betonlarında tam yapıştırma uygulaması yapılacağından boyuna 10 cm, enine 15 cm bindirilerek şaloma aleviyle bitümü alevlendirmeden yalıtım örtüsünün tamamı beton yüzeye yapıştırılmalıdır.

Teknik Dokümanlar

Uygulama Resimleri

Uygulama Videoları

Temel ve Perde Su Yalıtımı Projesi

Marriott Edition Hotel Bodrum

Temel ve Perde Su Yalıtımı Projesi

Marriott Edition Hotel Bodrum

Bugün hemen bir FLEXOBIT su yalıtım uzmanını toplantıya çağırın. Sizin için özel olarak hazırlanmış 10 dakikalık sunumu sizinle paylaşsın. Akıllı Su Yalıtımı hakkında sorularınızı cevaplasın. Projenizde veya gelecek projelerinizde FLEXOBIT farkını görmeden karar vermeyin.

FLEXOBIT; %1600 esneyen, kendi kendini tamir eden, 5mm homojen, 3D, takviyesiz, dolgusuz, taşıyıcısız membran. Tek kat ile yalıtım sağlar ve tek malzeme ile çözüm sunar.

Bitufa Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş.