Teras Çatı Su Yalıtımı

Teras Çatı Su Yalıtımı

Teras çatı döşemesinde C20/25 beton sınıfına sahip eğim betonu makine perdahlı olarak atılmalıdır. Hazırlanmış olan beton yüzeyi temizlenmelidir. Parapet yüzeylerinde ise öncelikle yüzeydeki yağ, pas, kir, toz v.b. yüzeye tutunamayan gevşek malzemelerden temizlenmelidir. Yüzeyde oluşan segregasyon, soğuk derz gibi yüzey bozuklukları yapısal tamir harcı tekniğine uygun olarak düzeltilmelidir. Kuru durumda iken minimum 0,400 kg/m2 sarf edilecek biçimde (TS 113) FLEXOBIT PRIMER Astar sürülür. FLEXOBIT PRIMER Astar kuruduktan sonra SBS (Styrene Butadine Styrene) Polimer ile modifiye edilmiş, 5 mm homojen kalınlığa sahip, içerisinde veya yüzeyinde taşıyıcı keçe ve yapısında dolgu malzemesi (kalsit v.b.) içermeyen, her yöne %1600 esneyebilen, -25°C soğukta esnekliğini koruyan, alt yüzeyi zemine tam yapışmaya olanak sağlayan PE Film kaplı, üst yüzeyi ek yeri yapışma performansını arttırma özelliği olan kumlu, kendi kendini tamir edebilen ve üç boyutlu işlenebilen bitüm esaslı su yalıtım örtüsü tek kat olarak uygulanır. Teras çatı döşeme ve parapet betonlarında tam yapıştırma uygulaması yapılacağından boyuna 10 cm, enine 15 cm bindirilerek şaloma aleviyle bitümü alevlendirmeden yalıtım örtüsünün tamamı beton yüzeye yapıştırılmalıdır.

Teknik Dokümanlar

Uygulama Resimleri

Uygulama Videoları

Bugün hemen bir FLEXOBIT su yalıtım uzmanını toplantıya çağırın. Sizin için özel olarak hazırlanmış 10 dakikalık sunumu sizinle paylaşsın. Akıllı Su Yalıtımı hakkında sorularınızı cevaplasın. Projenizde veya gelecek projelerinizde FLEXOBIT farkını görmeden karar vermeyin.

FLEXOBIT; %1600 esneyen, kendi kendini tamir eden, 5mm homojen, 3D, takviyesiz, dolgusuz, taşıyıcısız membran. Tek kat ile yalıtım sağlar ve tek malzeme ile çözüm sunar.

Bitufa Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş.