Bitufa’nın Asya ve Afrika’daki Küresel Üssü Türkiye Oluyor!

Yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Bitufa Waterproofing BV, Flexobit su yalıtım örtüsü satışlarındaki başarıları sayesinde Asya ve Afrika ülkelerine dağıtımını Türkiye’de açtığı bölge ofisinden yapmaya başladı.

Flexobit su yalıtım örtüsü dünyada oldukça yaygın bir kullanım alanı olduğunu belirten Bitufa yapı ve Yalıtım Sistemleri Türkiye Satış Müdürü Lezgin GÜNAYDIN, özellikle su yalıtımının çok kritik olduğu deniz bölgelerinde yapılan yalıtım uygulamalarında bu ürünün tercih edildiğini belirtti. Günaydın, “98 yılından beri Türkiye’de Bitufa’nın uygulanması ve projelerde yer almasını sağlıyoruz, Türkiye’de önemli projelere attığımız Flexobit imzasıyla bizi Asya ve Afrika ülkelerinin dağıtım merkezi haline getirdiler” dedi.

TÜRKİYE DUBAİ PAZARINI GEÇTİ

Kendi kendini onarma özelliğiyle su yalıtımında mucize ürün olarak adlandırılan Flexobit’in dağıtımında Dubai’nin uzun zamandır daha başarılı olduğunu söyleyen Günaydın, “Yüzde 1000 esneme kabiliyeti olan ve kopmayan yapıdaki bu malzeme, delinme durumunda kendi kendini tamir edebiliyor. Dubai deniz üzerine kurulu bir şehir ve suyun çözümü de Flexobit. Dünyanın en yüksek yapılarında kullanıldıktan sonra artık oradaki yapılaşma Türkiye’nin hızına yetişemiyor. Türkiye de artık bu uluslar arası standartlardaki ürünü kullanılır hale geldi. Mesela Dubai Mall, sadece bir AVM’nin temellerinde 1 milyon metrekare kullanıldı. Aynı zamanda denizin üzerine yapılan yapay kara parçası olan Palmiye’de tek onaylı su yalıtım ürünü Flexobit olduğu için çok büyük bir hacim vardı. Fakat her yeri doldurdular, alışveriş merkezleri, oteller, konutlar yapıldı. Bu yüzden şu an Dubai bizim kadar hızlı büyümüyor. Biz Türkiye olarak Dubai’ye yetiştik ve geçtik. Bu başarı sayesinde Flexobit’in Afrika ve Asya pazarlarının sorumluluğunu almaktan gurur duyduk” ifadesini kullandı.

Benzer Yazılar