flexobit-projeleri

FLEXOBIT 20 Yıldır Türkiye’nin ve Dünyanın En Prestijli Projelerinde!

Yalıtım işinde 38 yıllık tecrübesi ve uzmanlığı ile Türkiye’de inşaat sektörü devlerinin çözüm ortağı haline gelen Bitufa Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş., bu alanda yeni bir çığır açıyor.

Bitufa Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş. Türkiye Satış Müdürü Lezgin GÜNAYDIN’ın verdiği bilgiye göre Flexobit Mucize Membran kendi kendini onarma (self healing) özelliğine sahip. Yüzde 1000 esneme kabiliyeti olan ve kopmayan yapıdaki bu malzeme, delinme durumunda ise kendi kendini tamir edebiliyor. Flexobit Mucize Membran ile en fazla zorlanılan detaylarda; süzgeç bağlantıları, havalandırma çıkışları, tesisat boru etrafları, köşe dönüşleri ya da temellere oturtulan kazık başları ve perde yalıtımlarında 3 boyutlu işlenebiliyor. Ürün belli bir ısıyla sıvı forma geçiyor ve ustalar el yordamı ya da mala yardımıyla istenilen yalıtım alanını mükemmel bir şekilde 3 boyutlu işleme yaparak yalıtabiliyor.

BİNA TEMELİ HESAPLARIN ÖTESİNDE OTURMA YAPSA DA FLEXOBIT YALITICI ÖZELLİĞİNİ KORUYOR

Lezgin GÜNAYDIN, binalarda su yalıtımının önemi ve Flexobit’in sağladığı yararları şöyle anlattı:

“Yalıtımda yüzde 20 ürün kalitesi, yüzde 20 işçilik, geriye kalan yüzde 60 ise yüzey hazırlığı ve yalıtımı korumaktır. Yani pürüzsüz bir yüzey hazırlığı yapmak ve yalıtım yapıldıktan sonra yüzeyde yürünmemesi ya da sert sivri bir cismin yüzeyle temas etmesini engelleyerek, yalıtımı korumak gerekir. Ama Flexobit’in burada bir artısı daha var. Ürün kendini tamir edebiliyor. Bu yüzden mucize membran diyoruz. Yalıtımı riske sokabilecek bir durumda binanın zaman içinde oturması. Flexobit, içinde taşıyıcı olmadığı için yüzde 1.000 esneme özelliği var ve bu da Flexobit’in binadan kopmamasını sağlıyor. Geleneksel bir yalıtım uygulamasında bina hareket ettiği zaman, membranın içindeki keçe dediğimiz sert malzeme kopar. Fakat Flexobit’te böyle bir malzeme yok, bu nedenle de bina çalıştığında kopma söz konusu olmuyor.”

DÜNYANIN EN UZUN BİNASI BURJ KHALİFA FLEXOBIT İLE YALITILDI!

Flexobit membran malzemesinin dünyada oldukça yaygın bir kullanım alanı olduğunu belirten GÜNAYDIN, özellikle deniz bölgelerinde yapılan yalıtım uygulamalarında bu ürünün tercih edildiğini belirtti. GÜNAYDIN, en fazla yalıtıma ihtiyaç duyulan Dubai’deki deniz üzerine kurulan binaların yalıtımının Flexobit ile yapıldığını, dünyanın en uzun binası Burj Khalifa ile Atlantis Otel’in de bunların arasında yer aldığını söyledi.
GÜNAYDIN, bu tür binalarda çok ciddi bir su basıncı bulunduğunu ve dayanıklı, esnek ve binanın yapısı ile çalışacak, darbelerde kopmayacak, delinmeyecek ve delinirse kendini tamir edecek bir ürüne ihtiyaç olduğunu bu ihtiyacı da Flexobit Mucize Membran tarafından en üst düzeyde karşıladığını kaydetti.
Türkiye’de ise Sayıştay Binası, Kayseri Hava Limanı, Esenboğa Havalimanı, Atakule, Milli Botanik Parkı Karşılama Merkezi, Rönesans Holding Merkez Binası ve Bodrum Oteli, Flexobit Mucize Membranın kullandığı projeler arasında yer alıyor.

Benzer Yazılar